You are here

Co powinni zrobić gracze szukający o wiele tańszych gier?

Twierdzenie, że konsole nie są wśród Polaków coraz powszechniejsze nie ma najmniejszej racji bytu! Przecież wyniki sprzedaży w e-sklepach czy w największych centrach handlowych bardzo dobrze pokazują, iż choć nadal typowe gry komputerowe są bardziej powszechne, to jednak na przykład Playstation zdobywa coraz większą ilość naszego rynku. To świetna informacja - jeśli rynek stale się zwiększa, tak jakby automatycznie zwiększa się ilość porządnych gier.


PlayStation4
Author: Glen Bowman
Source: http://www.flickr.com
Akurat co do tego ciężko miewać wątpliwości - tak rzeczą podstawowe prawa ekonomii.

Poruszmy w takim razie trochę zagadnień związanych z gierkami. Pewnie te zagadnienia są dla znacznej części graczy w zupełności oczywiste, ale w końcu nie można powiedzieć, że wszyscy wiedzą choćby w jaki sposób być na świeżo z nowościami w świecie gierek konsolowych. Również tematem godnym uwagi są alternatywy, dzięki którym nareszcie dużo taniej można zapewnić sobie fajną zabawę.

Gdzie zakupimy względnie tanie gry na ps3? W zasadzie chodzi o to by poszukiwać ich na aukcjach internetowych. W wielkim błędzie są gracze, którzy tak jakby zdążyli już się pogodzić z relatywnie mocno wygórowanymi cenami gier. Po przeprowadzeniu niewielkiego researchu możemy bez najmniejszego problemu radzić sobie z kupnem naprawdę niedrogich gierek. W rachubę wchodzą w zupełności świeże tytuły, ale także te używane. Tak naprawdę nie ma większego sensu ograniczać się tylko do nówek, bać się używanych pozycji. Przecież kiedy gra jest używana, nie oznacza, że całkowicie do niczego się nie nadaje!

Zresztą jeśli gracz będzie sprzedawał kiepskie gry, choć z opisu aukcji wynikałoby coś odmiennego, po niedługim czasie dostałby negatywne komentarze. Zatem jak zapewne każdy może zrozumieć z lektury tego tekstu - w żadnym momencie gry przygodowe, czy logiczne nie muszą być bardzo drogie.


To świetna wiadomość dla tysięcy graczy w Polsce. W końcu nadal polski miłośnik konsoli nie jest w stanie przeznaczyć na swoje pasje tak wielu pieniędzy co Finowie, Japończycy, Szwajcarzy, itp.