You are here

Bezpieczeństwo dzieci jest bardzo ważne

Pragniemy dla naszych dzieci tego co najlepsze, a więc chcemy im zapewnić jak najcudowniejsze miejsca do zabawy. Patrzymy czy dany zestaw drabinek pozwoli im się kształtować na wiele możliwość, czy będzie kształtować nie tylko ich sprawność fizyczną, ale także i zdolność przewidywania co się stanie, jeśli na danej konstrukcji zachowa się w taki, czy kolejny sposób. Nie mniej pamiętajmy, iż nawet najbardziej rozszerzona konstrukcja nie będzie odpowiednia, kiedy będzie już zepsuta oraz będzie wymagała renowacji.


place zabaw
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Place zabaw muszą mieć odpowiednie atesty
Nie ma znaczenia czy posiadamy własny ogródek i na nim chcemy postawić dla swojego dziecka plac zabaw, czy może mieszkamy na jakimś osiedlu i wykorzystujemy z ogólnie dostępnych placów. Ciągle place zabaw muszą posiadać właściwe atesty (jak na przykład - tu), zaliczyć odpowiednie testy i jednocześnie mieć odpowiednie certyfikaty, dzięki którym będziemy pewni, że nasze dzieci mają szanse się na nich bezpiecznie bawić. W dodatku co roku musimy robić ich dokładną konserwację i przegląd, a jeśli coś będzie potrzebowało remontu, to musimy to jak najszybciej naprawić, tak by nasze pociechy miały szanse się na nich bezpiecznie bawić.

Dopasujmy je do wieku
Należy sobie wydawać sprawę z tego, że takie place nie jedynie różnią się tym, co proponują do zabawy, ale też oraz własną rozmiarem. Są takie na których bezpiecznie mają szanse się samodzielnie poruszać już dwulatki, a są takie na których mają szanse się pobawić tylko starsze dzieciaki. Kupując plac na którym ma się bawić nasze potomstwo, z pewnością warto wybierać taki, który jest najlepiej dobrany do jego wieku, ponieważ wtedy będziemy posiadali świadomość, iż na pewno fantastycznie będzie się na nim bawiło oraz jednocześnie, że będzie się świetnie rozwijało.

dziewczynka na placu zabaw
Author: Shannon
Source: http://www.flickr.com
Pilnujmy tutaj przede wszystkim bezpieczeństwa
Nim zaczniemy wykorzystywać z jakiegoś placu, należy przejrzeć jego regulamin, zobaczyć czy posiada potrzebne pozwolenia i atesty, i czy rzeczywiście wszystkie jego fragmenty przedstawiają się na solidne oraz wytrzymałe. Jeżeli tak, to z pewnością nic nie stoi na przeszkodzie, by nasze potomstwo mogło się na takim placu zabaw pobawić i kształtować własną sprawność fizyczną.