You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/magichogwarts.com/includes/menu.inc).

Akwarium i rybki czy kot? Kupujemy zwierzę dla dziecka

Wielu rodziców zastanawia się, czy ulec naleganiom dziecka o zwierzę domowe. Czy jest to dobry pomysł? Czy warto kupić dziecku zwierzaka? Jakie są wady a jakie zalety takiego zakupu? No i jakie zwierzę będzie trafnym wyborem?

Akwarium
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Dziecko nie zastanawia się nad problemami z zadbaniem o pupila. Po prostu pragnie, by podobnie jak koledzy z ulicy posiadać też zwierzątko i móc się nim pochwalić. Zanim podejmiemy decyzję o nabyciu zwierzęcia, trzeba przeprowadzić odpowiednią rozmowę z dzieckiem. Koniecznie trzeba uświadomić mu, że to duży obowiązek. Samo użycie określenia obowiązek jest zbyt ogólne, dlatego należy właściwie przedstawić listę zadań związanych z zadbaniem o przyszłe zwierzątko.

Drugą ważną sprawą, którą trzeba wytłumaczyć dziecku jest to, że zwierzę to nie kolejny przedmiot do zabawy. Dziecko musi wiedzieć, że zwierzęta też odczuwają ból.

Który zwierzak najlepszy?

Akwarium
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu
Każdy ma swoje wady i zalety. Przy wyborze psa dojdzie obowiązek wyprowadzania na spacery, ale dziecko będzie mogło się z nim pobawić. Mniej kłopotliwy wybór, to np. rybki – mówi nam pan Robert, sprzedawca w sklepie akwarystycznym. Przy kupnie rybek czeka nas oczywiście regularne dbanie o akwarium, ale na pewno będzie pięknie wyglądać. Wyszukajmy, by zobaczyć szeroką ofertę.
W akwarium można trzymać nie tylko rybki, ale żółwia. Jest wiele odmian, różniące się wielkością. Najczęściej do ich hodowli starczą takie akwaria proste.

Z innych ciekawych wyborów mamy ptaki takie jak papugo. Jeżeli szukamy zwierzę, z którym dziecko będzie mogło się pobawić, to niezłym wyborem będą świnki morskie.
Zwierzę z jednej strony to kłopot. Są to różne wydatki i obowiązek dbania o czystość klatki czy akwarium, spacery itp. Jednak jest to bardzo dobra okazja dla dziecka, by nauczyło się odpowiedzialności.


Author: S.S.
Source: http://www.opti24.pl/