You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/magichogwarts.com/includes/menu.inc).

Świetne klocki pobudzające wyobraźnię

Mój wuj jest majsterkowiczem. Człowiekiem który - jak mi się zdawało gdy byłem dzieckiem - jest w stanie stworzyć nieomal wszystko, od karmika dla ptaków w ogródku, po umeblowanie własnej konstrukcji. Z profesji wujek lakieruje auta.


lego technic
Author: Pete
Source: http://www.flickr.com
Jest również artystą, skutkiem czego w swoim mieszkaniu (poza ręcznie stworzonymi meblami) na suficie i ściankach wymalował oryginalne upiększenia. Jak wszyscy w mej rodzinie jest mężczyzną który uwielbia relaksować się kombinując. TV niezbyt często jest u wujaszka uruchomiony. Na urlopie znajduje dla siebie prace. Od zawsze w długie, zimowe wieczory para się sklejaniem modeli, co zdaje mi się pozwala wujkowi wyżywać się jako konstruktor. Jak tak patrzę co jakiś czas na wujaszka w czasie rodzinnego spotkania przy budowaniu replik spostrzegam w wujku małego chłopca. I tak sobie myślę chwilami czy wujkowi nie sprawić figielka i kupić mu zestaw Lego Technic.

Zdaję sobie sprawę, że tego typu suwenir dla 60 letniego faceta to dość dziwny pomysł, ale myślę że uradowałby się na ten przykład ze zdalnie sterowanego pojazdu: maszyny budowlanej . Model ten został stworzony przez firmę Lego w porozumieniu z producentem prawdziwej maszyny budowlanej. Oddano najmniejsze elementy, nawet drobne jak konstrukcja rzeczywistego silnika. 11 latek zaintrygowany tym jak zbudowane są różnego rodzaju urządzenia z pewnością zestawami Lego Technic będzie zafascynowany. Pozwalają one na odkrycie przez małego technika jak konstruuje się rzeczywiste pojazdy, z jakich elementów są pojazdy wykonane. Jako że wybrane miniatury (jak opisywana koparka) są samochodzikami zdalnie sterowanymi, młody inżynier ma sposobność zapoznania się z podstawami nowoczesnej techniki.


Niewątpliwie dostępne są także prostsze zabawki z silnikiem „sprężynowy”, wykorzystujące do poruszania się zasadę sprężyny. Tak więc dziecko ma okazje w praktyce obcować z dynamiką. Poznaje zatem przy okazji elementów fizyki. Niekwestionowaną zaletą zestawów Lego Technic jest to, że jeden zestaw to dwie zabawki. Poza tym poszczególne zestawy Lego Technic są ze sobą kompatybilne, da się je więc ze sobą z łatwością zestawiać i konstruować coraz bardziej wymagające pojazdy. Tym samym przyszły inżynier stawia sobie coraz to nowe trudniejsze zadania. Na pewno więc nie będzie się nudził. Produkty te dedykowane są dla dzieci pomiędzy jedenastym a 16 rokiem życia. Mniejsze dzieci najprawdopodobniej sobie z taką zabawką nie poradzą.