You are here

Ład, indywidualizm i smukłość - komponenty wyróżniające polskie art deco spośród kunsztu dekoracyjnego.

Od zawsze znana jest racja o swego rodzaju docenieniu przez ludzi estetyki, komponentów i wieloaspektowo rozumianej sztuki. Spowodowane jest to wrodzoną potrzebą zachwytu nad przyrodą, dziełami sztuki, melodią i wszystkim, co jest choćby w minimalnym stopniu wyrazem artyzmu.

Kiedy na salony wkroczyły obrazy, wazy i innego typu elementy ozdobne pojawiło się
art deco
Author: David Prasad
Source: http://www.flickr.com
mnóstwo stylów, które zyskały rzesze klientów i sztukę próbowano przenieść z sal balowych i muzeów do domów. Aby jednak nadać pewnej dyscypliny i harmonii ludzie przystrajając swoje pomieszczenia poszukiwali w wyższym stopniu wyszukanych i statycznych zarazem dodatków, które obecnie przedstawia nam niejedna galeria art deco.

Prezentując fragmenty zdobienia wnętrz zapewnia opcję stworzenia idei odnowienia nudnego wnętrza za sprawą chociażby jednego dodatku, który znakomicie wpasuje się w całokształt. Poszukując więc regularności i porządku w artykułach dekoracyjnych z pewnością trzeba zwrócić uwagę na ten dokładnie styl.Umiar i geometryczne formy znajdują wielbicieli wzdłuż i wszerz i absolutnie nie schodzą z piedestału sztuk dekoracyjnych. Do znanych powszechnie elementów stylu art deco przynależy prostota, kontrastowe łączenie kolorów czy wielobarwne szkło. Urządzanie wnętrza w takim stylu czyni je przyjemnym i ciepłym, a równocześnie jest niebywale modne.

Sztuka
Source: http://www.sxc.hu/
Stawiając na ten właśnie trend z pewnością trzeba docenić polskie art deco, które do pełnej myśli dokłada coraz więcej powabu oraz smukłości. Zauważalna jest również lokalizacja konwencji, poprzez na przykład korzystanie z regionalnych artykułów. Wytworność, jaką gwarantują materiały, kolory i tworzywa jest niebywale miła dla oka.

Obecne w dekorowaniu wnętrz fragmenty sztuki są wybitnie popularne, z tej przyczyny każda, nowopowstała galeria art deco ma licznych odbiorców i klientów, którzy bezsprzecznie odnajdują w tym stylu czar i elegancję. Tym samym odwiedzanie tego typu miejsc jest kapitalną formą przystawania ze sztuką.